«Білі хакери» з КПІ імені Ігоря Сікорського за результатами перших трьох місяців року посіли найвищу сходинку світового рейтингуУ березні 2019 року команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського dcua очолила десятку кращих команд світу у поточному рейтингу команд, які беруть участь у змаганнях за версією CTF (Capture the flag). Протягом трьох місяців вона взяла участь у дванадцяти міжнародних турнірах з кібербезпеки, в п’яти з них виборовши два перших і три других місця.
Університетські фахівці з кіберзахисту виборюють перше місце у цьому рейтингу не вперше. Починаючи з 2013 року, команда dcua стабільно входить в чільну його десятку. У CTF команди впродовж року беруть участь у багатьох міжнародних турнірах. Їхні результати формують рейтинг команди за рік. А у 2016 році команда dcua вийшла на перше місце в світі за результатами року, випередивши команди з багатьох іменитих університетів світу: Карнегі-Меллон (Plaid Parliament of Pwning), UC Berkley, Technische Universität München, MIT, NYU, ИТМО СПб, МФТІ, МДУ ім. Ломоносова та багатьох відомих ІТ- компаній.
Команду dcua створено в 2012 році на базі Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського. З того часу вона постійно бере участь у змаганнях Capture the flag. Беззмінним її лідером і тренером є науковий співробітник і випускник Фізтеху КПІ ім. Ігоря Сікорського Микола Ільїн. До її складу також входять його брат, викладач Фізико-технічного інституту Костянтин Ільїн, випускники ФТІ Віктор Ситник, Микола Овчарук, випускник Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ Андрій Данилюк та інші.
Довідково. З 1995 року фахівці з кібербезпеки різних країн світу проводять відкриті змагання. Ці турніри проводяться як в очній формі, так і в он-лайн форматі через Інтернет, причому команди можуть працювати в найрізноманітніших куточках світу. Найпоширенішим форматом змагань є регламент у 48 годин у режимі нон-стоп. Їхні учасники виборюють перемогу у мережевих іграх – своєрідних віртуальних битвах, метою яких є «захоплення прапору» (Capture the flag). Сенс ігор полягає в тому, що гравці мають у певних інформаційних системах або їхніх частинах знаходити упроваджені вразливості й за їхньою допомогою «зламувати» відповідні системи. Підтвердженням того, що система атакована успішно, є секретний елемент (рядок символів довільного формату), який називається «прапором». Здебільшого, змагання з кібернетичної безпеки проводяться в одному з трьох форматів. Перший, task-based, або jeopardy, в якому гравці повинні дати відповідь на кілька завдань (тасків), а відповідь – це захоплений «прапор»; другий – класична форма атаки-захисту (classic, attack-defense), в якій команди отримують сервер, або частину мережі і мусять підтримувати її функціонування та одночасно атакувати системи суперників, і третій – змішаний формат (mixed: hаckquest, king of the hill, та ін.), що поєднує два попередні і є найскладнішим як найбільш наближений до реальності. Додатково:Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019