З метою популяризації серед світової спільноти вітчизняних наукових досягнень в галузі матема тичного моделювання процесів тепло- і масоперенесення, Центром математичного моделювання Інституту прикладних проблем механіки і математики ім.Я.С.Підстригача НАН України та Національним університетом «Львівська політехніка» засновано новий англомовний науково-технічний журнал «Mathematical Modeling and Computing». Практичні проблеми прогнозування змін оточуючого середовища, оптимізація й керування технологічними процесами у сучасному виробництві, а також розробка новітніх інформаційних технологій та створення зразків нової техніки вимагають інтенсивного розвитку комплексних досліджень в галузі математичного та комп’ютерного моделювання складних неперервно-дискретних систем.
Математичне моделювання разом з інформаційними технологіями уможливлюють теоретичне вивчення закономірностей розвитку таких систем, а також розробку раціональних та оптимальних режимів їх використання.
Заснування журналу, в якому висвітлюватимуться останні досягнення в галузі математичного моделювання та інформаційних технологій, зокрема публікації оригінальних й оглядових робіт, сприятиме координації та поглибленню фундаментальних і прикладних досліджень складних неперервно-дискретних систем та процесів, а також подальшому розвитку на цій основі новітніх міжнародних технологій збору, збереження, обробки та передачі інформації.
До Редакційної колегії журналу «Mathematical Modeling and Computing» залучено відомих зарубіжних та вітчизняних учених, які є провідними фахівцями в галузі математичного моделювання процесів масоперенесення.
Редакційна колегія запрошує до співпраці наукових та інженерно-технічних працівників, викладачів вищих навчальних закладів, докторантів–усіх, чиї наукові інтереси відповідають профілю журналу. Обсяг статей–до 15 сторінок.
Періодичність виходу журналу – 2 рази на рік.
Веб-сайт журналу http://www.jmmc.lp.edu.ua/
E-mail редакції: jmmc@lp.edu.ua
Додатково:НАНУ: Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського надає доступ до провідних світових баз даних наукової інформаціїНа сайті НАНУ відкрито розділ: "Коментарі Академії до актуальних питань науки, що обговорюються у засобах масової інформації"Аналітика: "Формування наукового світогляду та популяризація наукових знань: проблеми, ризики, перспективи"