На початку листопада 2014 року Міністерство освіти і науки України опублікувало на своєму сайті проект Концепції розвитку освіти України на період 2015 – 2025 років – для громадського обговорення. Проект підготовлений Стратегічною дорадчою групою при МОН (СДГ), до якої входять представники Коаліції неурядових організацій «За освітню реформу».Технічна та фінансова підтримка СДГ фінансово забезпечується Міжнародним фондом «Відродження». Експерти СДГ також беруть участь у підготовці проекту базового закону «Про освіту» та співпрацюють з широким освітянським середовищем (Громадська Рада МОН, громадянська платформа «Нова Kраїна») та галузевими експертними групами при інших міністерствах (група з децентралізації, група з електронного врядування тощо).
Основні положення Концепція розвитку освіти викликали в суспільстві жваву дискусію. Пропозиції висловлюються на зібраннях освітян, в соціальних мережах, на порталі «Освітня політика» та на інших майданчиках, безпосередньо надсилаються на адресу МОН України, надходять до благодійного фонду «Інститут розвитку освіти», який є координатором роботи Стратегічної дорадчої групи при МОНУ.
Переважна більшість коментарів і пропозицій мають конструктивний характер і засвідчують зацікавленість активної частини освітянської спільноти та небайдужої громадськості у реформуванні освітнього сектору.
Зауваження та пропозиції стосовно Концепції упорядковуються експертами СДГ і обговорюються на експертних зустрічах і в режимі on-line. Відбулося громадське обговорення Концепції за участі експертів СДГ на круглому столі в агенції «Укрінформ» та на Правлінні Громадської Ради МОН. Планується обговорення Концепції в регіонах.
Частина положень Концепції включена до парламентської Коаліційної угоди.
Громадське обговорення Концепції завершиться наприкінці грудня 2014 року. Зауваження та пропозиції будуть враховані експертною групою при доопрацюванні Концепції. Після публікації кінцевого варіанту Концепції її буде подано на розгляд Уряду.
Наступний крок – підготовка Дорожньої карти освітньої реформи на основі Концепції. Дорожня карта буде покроковим планом реалізації основних положень Концепції – з визначенням конкретних результатів, термінів, індикаторів, оцінкою ризиків та описом варіантів дій. Для розробки Дорожньої карти буде залучено ширше коло фахівців як з освітнього сектору, так і з інших галузей (юристів, економістів, фінансистів, IT-спеціалістів тощо).
Експерти СДГ висловлюють щиру подяку усім, хто надіслав свої зауваження та пропозиції до проекту Концепції та сподіваються на подальшу конструктивну співпрацю.
Додатково:Проект «Стратегії реформування вищої освіти України 2020»