Дисертації докторів та кандидатів наук не прийматимуть на захист після 10 березня - МОН попередило університети й наукові установи « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Дисертації докторів та кандидатів наук не прийматимуть на захист після 10 березня - МОН попередило університети й наукові установи
27-01-2021

Науковцям, які хочуть отримати науковий ступінь кандидата чи доктора наук, доведеться поквапитися — МОН попередило університети та наукові установи, що після 10 березня не прийматиме оголошення про те, що дисертацію прийнято до захисту.

Про це йдеться у листі, підписаному заступником міністра освіти і науки Миколою Кизимом.

Чим же завинили ті науковці, які збиралися захищати дисертацію пізніше? У Міносвіти називають дві причини.

Перша — з 15 травня завершується термін дії спеціалізованих вчених рад, які, власне, і займаються дисертаціями на місцях.

Друга — з 1 липня втрачає чинність Порядок присудження наукових ступенів, ухвалений у 2013-му році.

Дисертації докторів та кандидатів наук не прийматимуть на захист після 10 березня - МОН попередило університети й наукові установи


Проєкт нового Порядку присудження наукових ступенів мало підготувати Національне агентство з забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).

"Ми надіслали в МОН остаточний проєкт цього документу 4 січня 2021 року на три електронні адреси Міносвіти, а також офіційно, — каже Голова НАЗЯВО Сергій Квіт у коментарі ZN.UA. — Національне агентство узгодило його з робочою групою Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій. Робота тривала кілька місяців, у тому числі у постійній комунікації зі співробітниками МОН. Лише порівняльна таблиця підсумків громадського обговорення склала 446 сторінки".

За словами Квіта, МОН не реагує на жоден з документів з пропозиціями змін до законодавства, розроблених Національним агентством.

"Я не знаю, чим викликаний згаданий лист МОН, але всі необхідні документи вже два тижні лежать у Міністерстві і, очевидно, мають бути розглянуті. Водночас треба зазначити, що МОН не просуває чи навіть не реагує на жоден з документів з пропозиціями змін до законодавства, розроблених Національним агентством.

Це стосується, наприклад, проєктів "Порядку скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня" та Положення «Про акредитацію незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти». З докладними коментарями на цю тему, з переліком і текстами всіх подібних документів, розроблених Національним агентством, освітянська громадськість ближнім часом зможе ознайомитися з Річного звіту НАЗЯВО за 2020 рік", - сказав Голова НАЗЯВО.

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів