Київський національний університет імені Тараса Шевченка покращив свої позиції в оновленій версії світового рейтингу закладів вищої освіти від турецького рейтингового агентства URAP.
У рейтингу 2019-2020 КНУ піднявся відразу на 20 позицій і займає 1092 місце. Це найвищий результат серед 5 українських університетів, які потрапили до списку 2500 університетів світу. Окрім Шевченкового університету це – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка» та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Мета системи ранжування URAP – не визначити світові університети найкращими чи гіршими, а допомогти навчальним закладам означити потенційні сфери прогресу стосовно конкретних показників навчальної діяльності. Для свого рейтингу URAP бере дані про 3 000 закладів вищої освіти, які мають певний обсяг публікацій у наукових виданнях, що індексуються Web of Science. Загальний бал кожного ЗВО базується на його показниках за декількома критеріями. У результаті опрацювання даних до остаточного списку рейтингу потрапляють 2 500 університетів. Таким чином URAP охоплює приблизно 12% усіх закладів вищої освіти у світі, що робить його однією з найповніших систем університетського рейтингування.
Нагадаємо, що
у вересні 2019 року КНУ було вперше представлено відразу у шести галузевих напрямах рейтингу світових закладів вищої освіти за галузями знань від турецького рейтингового агентства URAP.
Університетське ранжування за академічною ефективністю (скорочено URAP), було розроблене в Інституті інформатики Близькосхідного технічного університету в Анкарі (Туреччина) у 2009 році. Рейтинг базується на інформації аналітичного інструменту InCites бібліометричої бази даних Web of Science, яка надається Інститутом наукової інформації (ISI). Загальний бал кожного ЗВО базується на його ефективності за шістьма показниками: кількість наукових статей (21%), цитування (21%), загальна кількість документів (10%), сукупний вплив статей (18%), сукупний вплив цитування (15%), а також міжнародна співпраця (15%). Перейти на сайт urapcenter.org