У Барселоні відбулися перші спільні захисти випускників Докторської школи НаУКМА « Новини освіти в Україні « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини освіти в Україні
У Барселоні відбулися перші спільні захисти випускників Докторської школи НаУКМА
4-12-2012

30 листопада в Universitat Autonoma de Barcelona відбулися захисти студентів Докторської школи НаУКМА Дарії Тарадай (Domestication of International Conflicts in Ukrainian TV Coverage: Overlapping Between Political and Media Discourses) та Анастасії Гринько (Media Transparency through Journalists’ Interpretations: Research in Ukraine).

Ми з керівником Могилянської школи журналістики Євгеном Федченком були одночасно співкерівниками дисертантів та членами обох одноразових спеціальних рад по захисту згаданих дисертацій. На захистах була присутня керівник відділу міжнародного співробітництва НаУКМА Лариса Човнюк, яка зараз перебуває в Universidad de Granada за програмою Erasmus Mundus. Співкерівники наших докторантів з іспанського (каталонського) боку Віргінія Лусон та Карлос Лоренс також брали участь у засіданнях.

Спільні спецради по захисту (НаУКМА та Барселонського автономного університету) складалися з шести членів кожна. Їхній склад був відмінний, оскільки він завжди формується під тему дисертаційного дослідження. Всі члени спецрад завчасно готують свій письмовий відгук і здають його секретареві, який відіграє значно більшу роль, ніж в Україні. Секретар, окрім суто формальних повноважень і обов’язків, під час обговорення першим бере на себе глибокий аналіз презентації й самого тексту роботи, задаючи напрям дискусії. Я мав честь головувати. Захист відбувався англійською мовою, яка є робочою для наших обох університетів.

До речі, свого часу угода про співпрацю, на підставі якої стали можливими спільне керування науковими дослідженнями та їхні захисти, підписувалася двома мовами: англійською й каталонською. Велику роль у просуванні нашої співпраці у Барселонському автономному університеті відіграв Карлос Хайме, за фахом хімік. Саме йому шість років тому Євген Федченко запропонував реалізувати цей проект, коли Карлос перебував з візитом у Києво-Могилянській академії в рамках проекту Tempus. Пізніше Карлос Хайме опікувався нашим проектом у статусі віце-президента.

Цей досвід підтверджує, що для реалізації подібних проектів важливі не лише формальні підставі та бажання обох сторін. Завжди мають бути присутні взаємні довіра і повага між учасниками на особистому рівні.

Захисти обох дисертацій відбулися блискуче. Згідно з одностайною позицією всіх членів обох спецрад, Дарія Тарадай та Анастасія Гринько були удостоєні найвищої оцінки cum laude (з відзнакою). За знайомою в Україні процедурою, спочатку вони виступили з презентаціями, потім у підсумок дискусії дали відповіді на поставлені запитання. Суттєвих зауважень не було. У своїх виступах всі члени спецрад підкреслювали, що висловлені побажання не перекреслюють високу якість представлених досліджень. Питання також могли ставити присутні на захисті фахівці.

Таким чином, листопадові захисти у Барселоні стали не лише першими в НаУКМА за принципом роботи спільних спецрад, це був результат не лише кількарічної роботи докторантів із своїми співкерівниками з двох країн.

Важливо, що науковий і людський “продукт” (даруйте за нечемність) формувався в умовах структурованих докторських програм в рамках Докторської школи НаУКМА, що є унікальним для сучасної України. Включно з вимогами публікуватися у peer-review journals, брати участь у міжнародних наукових конференціях, стажуваннях у західних університетах тощо. Нагадаю, що PhD програма НаУКМА з масових комунікацій фінансується Благодійним фондом Ріната Ахметова “Розвиток України”.

Тепер, згідно з усталеними в обох університетах процедурами, ближнім часом молодим докторам будуть вручені по два дипломи PhD (український та іспанський).

Дарія Тарадай та Анастасія Гринько залишаються працювати у Могилянській школі журналістики. Тож вітаємо наших випускників!Додатково:

У Могилянці стартувала перша в історії освітніх закладів України комплексна програма підготовки студентів до ринку праці

Києво-Могилянська академія відзначила 20-ту річницю відродження

Как опубликовать научную статью в западном журнале?

Проректор КНУ: В Україні перехресний вступ загрожує негативними наслідками

: анонси :
: акценти :
Незалежне оцінювання університетів: академічний рейтинг "Топ-200 Україна 2020"
Інформацію про 10 кращих ЗВО в рейтингу «Топ-200 Україна 2020» представлено на сайті IREG Observatory
"Наука та метрика": До уваги вченої спільноти! Новий проєкт Порядку присудження наукових ступенів
Кабінет Міністрів опублікував постанову щодо продовження адаптивного карантину до 31 липня
МОН: Мінімальна вартість контрактного навчання 2020
ДНТБ: Статистика використання працівниками українських ЗВО доступу до Scopus, Web of Science та SpringerLink
Президент: Про вдосконалення вищої освіти в Україні
Український державний центр міжнародної освіти: У 2019 році в Україні навчалося 80470 іноземних студентів
World Universities Web Ranking 2020 (January edition) - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів