Недосконалу Формулу розподілу освітньої субвенції необхідно змінювати « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Недосконалу Формулу розподілу освітньої субвенції необхідно змінювати
7-10-2020

ЦК Профспілки звернувся до Міністерства освіти і науки України з приводу необхідності зміни формульного розподілу освітньої субвенції між бюджетами ОТГ, передбаченої у проекті Державного бюджету України на 2021 рік, обсяги якої закладено у сумі 102,5 млрд. гривень проти цьогорічних 79,1 млрд. гривень.В обсягах субвенції на наступний рік враховано видатки на підвищення посадових окладів працівників бюджетної сфери, зокрема й освіти, у зв’язку з підвищенням розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС з січня 2021 року на 20% та з 1 липня на 8,4%.

Однак аналіз показників, застосованих для розподілу обсягів освітньої субвенції між місцевими бюджетами, передбачених в Додатку (матеріали до статті 38 БКУ) 14.09.2020 та викладені у файлі «Матеріали до статті 38\п.п ґ п.1 – 2311190_Osvita 2021» до законопроекту про Державний бюджет на 2021 рік № 4000, засвідчує про її нерівномірний розподіл.

В цілому освітня субвенція закладена на розрахункових 211,7 тис. класів при їх фактичній кількості 206,3 тис. одиниць. У цілому у всіх 1463 бюджетах ОТГ освітню субвенцію розподілено на 5,5 тис. класів більше, ніж їх фактично створено.

У окремих бюджетах ОТГ обсяги субвенції закладено на 10,2 тис. класів більше ніж їх фактично є. Але в інших – її не недостатньо на фінансування 4,7 тис. класів.

Такі відхилення спричинені розрахунковим показником наповнюваності класів, що відмінний від фактичної, застосуванням таких – як чисельність населення, в тому числі сільського, площа території відповідної ОТГ, щільність учнів на 1 кв. км площі адміністративно-територіальної одиниці, що передбачені Формулою розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами. Ці показники не відповідають тим, що необхідні для визначення фонду оплати праці вчителів та інших педпрацівників відповідних закладів загальної середньої освіти.

Профспілкою вже неодноразово наголошувалося, що показники формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами мають забезпечити максимальне наближення її обсягів до фактичної потреби у видатках на оплату праці педагогічних працівників кожної школи. Це можливо шляхом застосування даних зведеної у відповідній ОТГ тарифікації педагогічних працівників, де враховується фактична кількість учнів та мережа класів, з урахуванням їх поділу на групи, кількість ставок вчителів на 1 клас, розрахована залежно від навчальних планів, розмір заробітної плати вчителів та інших педагогічних працівників, що визначається на підставі нормативних актів. Обчислений на цій основі фонд оплати праці педпрацівників має бути відкоригований на мережу класів, що випускаються та набираються у відповідному фінансовому році.

Таким чином може бути досягнуто справедливого розподілу затверджених у Державному бюджеті України обсягів освітньої субвенції між місцевими бюджетами відповідно до чисельності педагогічних працівників у кожному закладі загальної середньої освіти.

Завантажити документ:

mon-zmna-formuli-rozpodlu-osvtnoyi-subvencyi-2020.pdf

: анонси :
: акценти :
Незалежне оцінювання університетів: академічний рейтинг "Топ-200 Україна 2020"
Інформацію про 10 кращих ЗВО в рейтингу «Топ-200 Україна 2020» представлено на сайті IREG Observatory
"Наука та метрика": До уваги вченої спільноти! Новий проєкт Порядку присудження наукових ступенів
Кабінет Міністрів опублікував постанову щодо продовження адаптивного карантину до 31 липня
МОН: Мінімальна вартість контрактного навчання 2020
ДНТБ: Статистика використання працівниками українських ЗВО доступу до Scopus, Web of Science та SpringerLink
Президент: Про вдосконалення вищої освіти в Україні
Український державний центр міжнародної освіти: У 2019 році в Україні навчалося 80470 іноземних студентів
World Universities Web Ranking 2020 (January edition) - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів