Експерти не бачать прогресу в реформуванні освіти « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Експерти не бачать прогресу в реформуванні освіти
30-08-2012

За останній рік держава зробила певні кроки в модернізації освіти, але ключових проблем досі не вирішено. Про це заявили учасники прес-конференції, яка відбулася 29 серпня в Києві. Захід провів Центр освітнього моніторингу за підтримки Освітньої програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Директор Освітньої програми Георгій Касьянов наголосив, що сьогодні українська освіта перебуває у кризовому стані. Основним показником цього, на його думку, є “дипломна хвороба”, тобто прагнення більшості людей отримати диплом, а не якісну освіту. Крім того, він поставив державі “двійку” за запровадження стандартів Болонської системи.

Для виходу з кризи експерт пропонує запровадити недержавну систему контролю якості освіти, а також забезпечити фінансову автономію вишів. За його словами, у світі саме неурядові організації стежать за якістю освіти й на основі цього регулярно публікують рейтинги найкращих університетів.

У свою чергу, Павло Полянський, директор Центру освітнього моніторингу, зауважив, що ключовим у модернізації освіти є реформування її змісту. У цьому напрямі за останній рік було внесено зміни до Стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти та до навчальних планів і програм через повернення до 11-річної моделі шкільного навчання.

Проте, за словами експерта, невирішеними є ключові проблеми. Так, не розвантажено змісту навчальних програм, а повернення до 11-річки та “втиснення” змісту 10-12 класів у програми для 10-11 класів призвело до перевантаження старшої школи.

Павло Полянський констатував, що непослідовно й повільно впроваджують профільне навчання, оскільки без належного ресурсного забезпечення (навчальні кабінети, інформатизація навчального процесу на практиці, а не лише на папері, створення освітніх округів), по-справжньому зробити це майже неможливо. Украй погано, за його словами, забезпечено підручниками старшу профільну школу: школи дотепер не отримали багатьох підручників навіть для 10-го класу, а у 2012 році на 2 млн. грн. додруковували підручники для 11-го класу.

Експерт наголосив, що загострюється питання здоров’я школярів. За офіційними даними Міністерства освіти й науки, молоді та спорту (МОНМС), порівняно з 2009 роком зменшилася кількість спортивних шкіл системи освіти й відповідно майже на 20 тис. зменшилася кількість дітей, які їх відвідують. Це, а також відсутність фінансування на придбання спортивного обладнання для шкільних спортзалів, відсутність у більшості шкіл басейнів, часто формальне проведення медичних оглядів школярів, труднощі з забезпеченням кожної школи медичним працівником і перевантаженість навчальних програм призводять до того, що загальний рівень здоров’я школярів опустився до критичної позначки. На його думку, “новації” на кшталт скасування оцінок з фізичної культури не впливають на загальну ситуацію.

За суперечливими даними МОНМС, зросли закупівлі шкільних автобусів. При цьому реалізацію програми “Шкільний автобус” супроводжують скандали, пов’язані з проведенням тендерів і якістю автобусів.

За словами Павла Полянського, сьогодні на рівні управління освітніми процесами в Україні можна вирізнити такі тенденції:

· посилення бюрократичної централізованої ієрархізації, заміна освітнього менеджменту ручним управлінням;

· експертне середовище усунули від обговорення суспільно значущих проблем. Рішення приймають або персонально міністр, або ж вузьке коло “втаємничених”. Довідково: у 2009 році на офіційному сайті МОНМС для громадської експертизи було оприлюднено проекти 62 документів; у 2010 – 49; у 2011 – 28; за перші 8 місяців 2012 року – всього 18.

· створення несприятливих умов для діяльності суб’єктів освітньої політики, що висловлюють незгоду з діяльністю міністра (звільнення з посад ректорів, зменшення державного замовлення, зволікання з погодженням документів);

· повсякчасне дезінформування суспільства про справжній стан освіти;

· ревізія попередньої практики освітніх реформ.Контакти:
Центр освітнього моніторингу

063 69 666 61
centromonitor@gmail.com
Додатково:

Міжнародний фонд «Відродження»: стислий звіт за 2011 рік (Сприяння реформам у галузі освіти)

Видання, яке висвітлює думку українського Міносвіти, вважає, що «Відродження» відступає від традицій західної демократії.

Навчальне навантаження в українських вишах не відповідає вимогам Болонської системи

Вчителів шокують зміни у шкільній програмі для першокласників

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
Студенти-медики Тернопільського медуніверситету ім.І.Горбачевського започаткували акцію #StopIFOM
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів