15 серпня — останній день вступу на бюджетні місця у вишах « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
15 серпня — останній день вступу на бюджетні місця у вишах
15-08-2012

Міністерство освіти і науки фактично оголосило четверту хвилю вступу, бо не всі виші виконали план.

Цьогорічна вступна кампанія вирізнялася тим, що уряд суттєво збільшив держзамовлення. Є вже й інші рекорди – на молодшого спеціаліста та магістра подали заяви понад 2 мільйони абітурієнтів.

Щоправда, не обійшлося і без проблем – електронна система зависла, видавала застарілу інформацію. А деякі вузи вимагали одразу здавати оригінали документів, що суперечить правилам вступу.

Спіймати останню 4-ту хвилю вступу до українських вишів навряд чи зможе навіть досвідчений серфер. Інформації про те, на яких факультетах ще залишилися бюджетні місця, достеменно ніхто не знає.

«До нас телефонували абітурієнти і говорили: можете дати список, які вакантні місця лишилися, які напрями, які це вузи. Насправді, такої інформації немає ніде. І навіть вищі навчальні заклади їх не оголошують у себе на веб-сайтах і стендах. І це проблема», - каже спостерігач за вступною кампанією 2012 року Марина Макуха.

У громадянській мережі «Опора» кажуть: дефіцит інформації з’явився не сьогодні, а практично одразу після оголошення перших результатів.

За умовами прийому є 3 хвилі зарахування. Спочатку вивішують список рекомендованих до вступу. Коли ж майбутні студенти з найвищими балами визначились, і ще залишися місця – вивішують список так званої другої хвилі. Далі - третя.

Але цього року довелося оголосити ще й четверту, бо деякі університети не добрали навіть на бюджет.

«Хвилі зарахування пов’язані з тим, щоб дати можливість абітурієнту вибрати саме той навчальний заклад, про який він мріяв. Тому якщо він не потрапив на навчання в один, може пробувати свої сили в іншому або в третьому», - пояснює заступник керівника департаменту вищої освіти Міністерства освіти України Микола Фоменко.

Донька Олени закінчила школу із золотою медаллю, цілий рік ходила на підготовчі курси, плюс - достатньо високий бал тестів. Але жоден із 5 вишів не зарахував дівчину на бюджет. У приймальних комісіях кажуть: пізно принесли оригінали документів. Ті, в кого менше балів, просто виявилися спритнішими та більш поінформованими.

«Ми чекали своєї черги, дивилися в Інтернеті, їздили туди. На бюджет ми не пройшли. Зрештою, ми приїжджаємо туди числа 11-го. І бачимо, що діти з набагато нижчим балом, ніж у нас, пройшли на бюджет», - розповідає мама абітурієнтки.

Принцип студентського гуртожитку - хто перший встав, того і капці - вже кілька років спрацьовує під час вступу до українських вишів. У Міністерстві ж кажуть, що майбутні студенти самі мають про себе піклуватися.

«Повинен абітурієнт цікавитися сам, бо є система, конкурс. Працюють сайти ВНЗ. Зокрема, треба слідкувати за сайтом приймальної комісії, за тими змінами, які там відбувається», - каже Фоменко.

Іноземні університети практично полюють на розумних студентів із найвищим балом. Українські ж поки обирають спритніших. Однак у Міністерстві обіцяють, що вже за 2-3 роки систему вступу реформують, і в нас буде так само, як у Європі.


Додатково:

МОНМС ігнорує ключові зауваження незалежних спостерігачів щодо організації процесу вступної кампанії 2012

Дмитро Табачник розповів, що у корупції винні самі студенти

Гарвард для нас не авторитет?

МОН: безкоштовного доступу для ВНЗ України до ЄДЕБО не передбачено

МОНмолодьспорту звітує про свою діяльність за 2011 рік

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
Студенти-медики Тернопільського медуніверситету ім.І.Горбачевського започаткували акцію #StopIFOM
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів