На навчання українців держава щороку витрачає в 10 разів менше, ніж у країнах Європи « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
На навчання українців держава щороку витрачає в 10 разів менше, ніж у країнах Європи
10-02-2011

Щороку кожен учень обходиться Європі в 6,8 тисяч євро. В Україні — 7 тисяч гривень.


Рекордсменом за витратами на навчання є Голландія, в цій країні в середньому на одного учня в рік витрачається 8,4 тисячі євро. На другому місці йде Бельгія з 7,8 тисячами євро. У Франції цей показник становить 7,6 тисяч євро. В Україні такі витрати на освіту можна назвати «космічними», в рік на одного учня припадає близько 7 тисяч гривень.

«В Україні бюджет освіти від 65 до 70 млрд. грн. Якщо 20 млрд забере вища освіта, 10 технікумів і профтехучилищ, то залишається 40 млрд на учнів, яких у нас близько 4,5 мільйонів. Якщо все порахувати, то виходить, що на кожного припадає 7-8 тисяч гривень», — говорить екс-міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко.

Також варто відзначити, що наша освіта дешевше не тільки через бідну державну скарбницю. Це також маленькі зарплати у викладачів. «Зарплати у викладачів наших набагато нижче, ніж у Європі. Також у нас багато пільг, навчальні заклади, наприклад, не платять за землю, податки не платять. Закордоном по-іншому», — продовжує Ніколаєнко.

Гравці ринку говорять, що вітчизняна освіта дуже сильно програє і за оснащеністю (недостатньою технічною базою, приладами, обладнанню). «Перше, що потрібно змінити, це підвищити зарплату вчителям, друге — на рік потрібно виділити 3-5 мільярдів гривень для переоснащення матеріальної бази вищої школи і близько 10 мільярдів на середню школу», — резюмує Ніколаєнко.

У цілому, внутрішні витрати на освіту (DEI) складаються з витрат всіх рівнів адміністративних органів, які пов‘язані з системою освіти, а також містять у собі приватні вклади (сім’ї, підприємства).

Для порівняння, у 2007 році ці витрати в Бельгії становили приблизно 8,8 млрд євро. З них 5,7 млрд євро припадало на французьку громаду Бельгії, 1,5 млрд — на федеральний бюджет і 465 млн євро — на локальні бюджети.Что ж стосується приватного фінансування, то витрати, пов‘язані з утворенням, які покладені на сім’ї, оцінюються приблизно в 743 млн євро.

На дослідницькі програми, що фінансуються підприємствами, припадає 79 млн, і 10 млн євро витрачають на дослідження приватні особи. Рівень інвестицій в освіту має французька спільнота Бельгії «серед середньоєвропейських показників, незважаючи на те що Фландрія займає в цьому списку небагато більш високу позицію», повідомила міністр обов'язкової освіти Марі-Домінік Сімоне.

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
Студенти-медики Тернопільського медуніверситету ім.І.Горбачевського започаткували акцію #StopIFOM
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів